Caroline Schreiber_rund webb.png

Rektor
Caroline Schreiber
caroline.schreiber@jenseneducation.se
0737 73 18 24


icon_adress

Kontakt
Växelnummer: 019-707 06 00
Rudbecksgatan 36
702 23 Örebro 


Magnus Westberg

Administratör
Magnus Westberg
0737 73 3134
magnus.westberg@jenseneducation.se

Maria Hornestam

Bitr. rektor
Maria Hornestam
maria.hornestam@jenseneducation.se
0737 73 32 60‬

 



Våra lärare

David Gustavsson

David Gustavsson
Lärare SO och Musik,
Coach i 9a

david.gustavsson@jenseneducation.se

Mattias Lindberg

Mattias Lindberg
Skolvärd,
Coach i 6A

mattias.lindberg@jenseneducation.se

Jenny Otternäs Vyklatil

Jenny Otternäs Vyklatil
Pedagogisk samordnare,
lärare i svenska,
Coach i 8B

jenny.o.vyklatil@jenseneducation.se

Avatar

Aleksandra Barsom
Lärare i Franska och Engelska
Coach i 8A

aleksandra.barsom@jenseneducation.se

Oscar Leijon

Oscar Leijon
Lärare i SO och Hem- och konsumentkunskap, 
Coach i 7a

oscar.leijon@jenseneducation.se

Avatar

Albin Blomberg
Lärare i Slöjd
Coach i 8b

albin.blomberg@jenseneducation.se

Marie Hornestam

Maria Hornestam
Lärare i svenska och bild,
Coach i 9b

maria.hornestam@jenseneducation.se

Hanna Henriksen

Hanna Henriksen
Lärare i matematik,
Coach i 7b

hanna.henriksen@jenseneducation.se

Magnus Westberg

Magnus Westberg
Lärare i samhällsorienterande ämnen,
Studie och Yrkesvägledare, 
Coach i 9a

magnus.westberg@jenseneducation.se

 

Cristian Seoane Michel

Cristian Seoane Michel
Lärare i Spanska och Naturorienterande ämnen,
Coach i 7b

cristian.seoanemichel@jenseneducation.se

Avatar

Karolina Nilsson
Lärare i Svenska och Speciallärare 
Coach i 6a

karolina.nilsson@jenseneducation.se

Maria Rosenlind

Maria Rosenlind
Lärare i naturorienterande ämnen,
Coach i 6b

maria.rosenlind@jenseneducation.se

Margareta Ulvdell Diers

Margareta Ulvdell Diers
Lärare i Tyska och Engelska,
Coach i 8b

margareta.u.diers@jenseneducation.se

Avatar

Eva-Lena Ströman
Lärare i Spanska och Hemkunskap

evalena.stroman@jenseneducation.se

Zara Olsson

Zara Olsson (Föräldraledig)
Lärare i Slöjd och Bild,
Coach i 7b

zara.olsson@jenseneducation.se 

Linnéa Forsberg

Linnéa Forsberg
Lärare i Svenska,
Coach i 8a

linnea.forsberg@jenseneducation.se

Avatar

Johan Tapper 
Lärare i Engelska och Idrott
Coach i 9b

johan.tapper@jenseneducation.se

Julia Hamrelius

Julia Hamrelius
Lärare i Matematik,
Coach i 6b

julia.hamrelius@jenseneducation.se

 


Vårt elevhälsoteam

Jenny Otternäs Vyklatil

Pedagogisk samordnare
Jenny Otternäs Vyklatil
jenny.o.vyklatil@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​0706 98 04 72​

Linda Adolfsson

Skolsköterska
Linda Adolfsson
linda.adolfsson@jenseneducation.
0737 73 19 21

Avatar

Kurator
Lena Strandell
lena.strandell@jenseneducation.se

Caroline Schreiber

Rektor
Caroline Schreiber
caroline.schreiber@jenseneducation.se
0737 73 18 24

Mattias Lindberg

Resurspedagog
Mattias Lindberg
mattias.lindberg@jenseneducation.se 

Avatar

Skolläkare 
Wanda Sikorska 
Bokas genom skolsköterskan