Caroline Schreiber

Rektor
Caroline Schreiber
caroline.schreiber@jenseneducation.se
0737 73 18 24


icon_adress

Adress
Rudbecksgatan 36
702 23 Örebro 


Magnus Westberg

Administratör
Magnus Westberg
Växelnummer: 019-707 06 00
magnus.westberg@jenseneducation.se

Maria Hornestam

Bitr. rektor
Maria Hornestam
maria.hornestam@jenseneducation.se
0737 73 32 60‬

 



Våra lärare

David Gustavsson

David Gustavsson
Lärare SO och Musik,
Coach i 8a

david.gustavsson@jenseneducation.se

Mattias Lindberg

Mattias Lindberg
Skolvärd,
Coach i 9a

mattias.lindberg@jenseneducation.se

Jenny Otternäs Vyklatil

Jenny Otternäs Vyklatil
Pedagogisk samordnare,
lärare i svenska,
Coach i 9a & 9b

jenny.o.vyklatil@jenseneducation.se

Mail

Anel Murtic 
Lärare i Idrott & hälsa, speciallärare, kurator, 
Coach i 6a

anel.murtic@jenseneducation.se

Mail

Oscar Leijon
Lärare i SO och Hem- och konsumentkunskap, 
Coach i 6a

oscar.leijon@jenseneducation.se

Leon Giang

Leon Giang
Lärare i Idrott & hälsa och Engelska,
Coach i 8a

leon.giang@jenseneducation.se

Marie Hornestam

Maria Hornestam
Lärare i svenska och bild,
Coach i 8b

maria.hornestam@jenseneducation.se

Mail

Hanna Henriksen
Lärare i matematik,
Coach i 6b

hanna.henriksen@jenseneducation.se

Magnus Westberg

Magnus Westberg
Lärare i samhällsorienterande ämnen,
Studie och Yrkesvägledare

magnus.westberg@jenseneducation.se

 

Cristian Seoane Michel

Cristian Seoane Michel
Lärare i Spanska och Naturorienterande ämnen,
Coach i 6b

cristian.seoane.michel@jenseneducation.se

Terry Karpathakis-Hansen

Terry Karpathakis-Hansen
Lärare i Spanska, Franska och Engelska,
Coach i 7a

terry.k.hansen@jenseneducation.se

Maria Rosenlind

Maria Rosenlind
Lärare i naturorienterande ämnen,
Coach i 9b

maria.rosenlind@jenseneducation.se

Mail

Margareta Ulvdell Diers
Lärare i Tyska och Engelska,
Coach i 7b

margareta.u.diers@jenseneducation.se

Pontus Schwartz

Pontus Schwartz
Lärare Idrott & hälsa och Hem- och konsumentkunskap, 
Coach i 8b

pontus.schwartz@jenseneducation.se

Zara Olsson

Zara Olsson
Lärare i Slöjd och Bild,
Coach i 7b

zara.olsson@jenseneducation.se 

Mail

Linnéa Forsberg
Lärare i Svenska,
Coach i 7a

linnea.forsberg@jenseneducation.se

Veronica Segelberg

Veronica Segelberg
Kurator & Administratör

Föräldraledig

Mail

Julia Hamrelius
Lärare i Matematik,
Coach i 9b

julia.hamrelius@jenseneducation.se

 


Vårt elevhälsoteam

Jenny Otternäs Vyklatil

Pedagogisk samordnare
Jenny Otternäs Vyklatil
jenny.o.vyklatil@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se
​0706 98 04 72​

Linda Adolfsson

Skolsköterska
Linda Adolfsson
linda.adolfsson@jenseneducation.
0737 73 19 21

Mail

Speciallärare/Kurator
Anel Murtic 
anel.murtic@jenseneducation.se 

Caroline Schreiber

Rektor
Caroline Schreiber
caroline.schreiber@jenseneducation.se
0737 73 18 24

Mattias Lindberg

Resurspedagog
Mattias Lindberg
mattias.lindberg@jenseneducation.se 

Veronica Segelberg

Kurator & Administratör
Veronica Segelberg
Föräldraledig