Viktoria Bjurström

Rektor
Viktoria Bjurström
viktoria.bjurstrom@jenseneducation.se
0737 73 18 89


icon_adress

Adress
Rudbecksgatan 36
702 23 Örebro 


Mail

Administratör
Veronica Segelberg
Växelnummer: 019-707 06 00
veronica.segelberg@jenseneducation.se

Mail

Bitr. rektor
Maria Hornestam
maria.hornestam@jenseneducation.se
0737 73 32 60‬

 



Våra lärare

Mail

David Gustavsson
Lärare SO och musik
coach i 7a

david.gustavsson@jenseneducation.se

Mail

Mattias Lindberg
Lärare i Idrott och hälsa
skolvärd & coach i 8a 

mattias.lindberg@jenseneducation.se

Mail

Jenny Otternäs Vyklatil
Pedagogisk samordnare, coach i 8a och lärare i svenska

jenny.o.vyklatil@jenseneducation.se

Mail

Stefanie Andersson
Lärare i tyska

stefanie.andersson@jenseneducation.se

Mail

Markus Rolf
Coach i 7a och lärare i matematik

markus.rolf@jenseneducation.se

 

Leon Giang

Leon Giang
Lärare i engelska,
idrott och hälsa och coach i 8b

leon.giang@jenseneducation.se

Mail

Maria Hornestam
Lärare svenska, bild & matematik
coach i 7b

maria.hornestam@jenseneducation.se

Robin Pihlblad

Robin Pihlblad
Lärare i matematik
coach i 8b

robin.pihlblad@jenseneducation.se

Magnus Westberg

Magnus Westberg
Lärare i samhällsorienterande ämnen
coach i 8b

magnus.westberg@jenseneducation.se

 

Cristian Seoane Michel

Cristian Seoane Michel
Lärare i spanska & naturorienterande ämnen och coach i 9b

cristian.seoane.michel@jenseneducation.se

Mail

Terry Karpathak-Hansen
Coach i 6a och lärare i engelska, spanska och franska

terry.k.hansen@jenseneducation.se

Mail

Maria Rosenlind
Coach i 9a, lärare i naturorienterande ämnen och Idrott och hälsa

maria.rosenlind@jenseneducation.se

 

Mail

Åsa Norlykke
Coach i 6B och speciallärare

Mail

Pontus Schwartz
Coach i 7b, lärare i idrott och hälsa,
hem- och konsumentkunskap & samhällsorienterande ämnen

pontus.schwartz@jenseneducation.se

Mail

Zara Olsson
Coach i 6b, lärare i slöjd och bild

zara.olsson@jenseneducation.se 

Mail

Jenny Pantzar
Coach i 6a och lärare i svenska & SO

jenny.pantzar@jenseneducation.se 

Mail

Veronica Segelberg
Kurator & administratör

veronica.segelberg@jenseneducation.se

Mail

Nicole Hornestam
Bildlärare

nicole.hornestam@jenseneducation.se

 


Vårt elevhälsoteam

Mail

Skolkurator, BI
Veronica Segelberg

veronica.segelberg@jenseneducation.se

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se

​070-698 04 72​

Mail

Skolsköterska
Marianne Liljeholt

marianne.liljeholt@jenseneducation.se