Viktoria Bjurström

Rektor
Viktoria Bjurström
viktoria.bjurstrom@jenseneducation.se
0737 73 18 89


icon_adress

Adress
Rudbecksgatan 36
702 23 Örebro 


Ella Ekblom

Administratör, LITA
Ella Ekblom
ella.ekblom@jenseneducation.se

Glenn Roswall

Huvudadministratör
Studie- och yrkesvägledare

Glenn Roswall
0737 73 18 67
glenn.roswall@jenseneducation.se

 



Våra lärare

Mail

Sophia Bergman
Lärare i Svenska & Engelska

sophia.bergman@jenseneducation.se

Mail

Mattias Lindberg
Lärare i Idrott och hälsa, Skolvärd & Åk 7a Coach 

mattias.lindberg@jenseneducation.se

Mail

Veronica Sandberg
Coach åk 7b

veronica.sandberg@jenseneducation.se 

 

Jennie Otter

Jennie Otter
Lärare i Matematik & Samhällsorienterande ämnen
Coach årskurs 7A

jennie.otter@jenseneducation.se

Mail

Joe Nyström
Lärare i Musik

joe.nystrom@jenseneducation.se

Leon Giang

Leon Giang
Lärare i Engelska & Idrott och hälsa
Coach årskurs 8B

leon.giang@jenseneducation.se

Mail

Maria Hornestam
Lärare Svenska, Bild & Matematik
Coach årskurs 9a

maria.hornestam@jenseneducation.se

Robin Pihlblad

Robin Pihlblad
Lärare i Matematik
Coach årskurs 9b  

robin.pihlblad@jenseneducation.se

Magnus Westberg

Magnus Westberg
Lärare i Samhällsorienterande ämnen
Coach årskurs 7b

magnus.westberg@jenseneducation.se

 

Cristian Seoane Michel

Cristian Seoane Michel
Undervisar i Spanska & Naturorienterande ämnen
Coach årskurs 8B

cristian.seoane.michel@jenseneducation.se

Åsa Haneskog

Åsa Sundin Haneskog
Lärare i Tyska

asa.haneskog@jenseneducation.se

Mail

Maria Rosenlind
Lärare i Naturorienterande ämnen & Idrott och hälsa

maria.rosenlind@jenseneducation.se

 

Mail

Sara Landholm
Lärare i Slöjd & Hem- och konsumentkunskap
Coach årskurs 6a

sara.landholm@jenseneducation.se

Mail

Pontus Schwartz
Lärare i Idrott och hälsa,
Hem- och konsumentkunskap & Samhällsorienterande ämnen

pontus.schwartz@jenseneducation.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vårt elevhälsoteam

Mail

Skolkurator, BI
Veronica Segelberg

veronica.segelberg@jenseneducation.se

 

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog
Christer Lallerstedt
christer.lallerstedt@jenseneducation.se

​070-698 04 72​

Mail

Skolsköterska
Marianne Liljeholt

marianne.liljeholt@jenseneducation.se