Kontakta oss

 

Johan Sanfridsson

Rektor
Johan Sanfridsson
johan.sanfridsson@jenseneducation.se
0737 73 18 20

icon_adress

Post- och besöksadress
Östra Farmvägen 18
212 16 Malmö

icon_sjukanmalan

Sjukanmälan
Sker via Schoolsoft

Administration

Lärarrum
0737 73 19 27


Anton Hulten

Biträdande rektor
Anton Hultén
0737 73 31 28
anton.hulten@jenseneducation.se

Ivana Kovacevic

Administratör och köansvarig
Ivana Kovacevic
0737 73 18 22
Ivana.kovacevic@jenseneducation.se


Elevhälsoteam

Ingrid Wahlden

Skolsköterska
Ingrid Wahlden
0737 73 19 48
ingrid.wahlden@jenseneducation.se

Sanela Karabegovic

Specialpedagog
Sanela Karabegovic
073 773 31 36sanela.karabegovic@jenseneducation.se

Shabnam Rostami

Kurator
Shabnam Rostami
0737 73 18 99
shabnam.rostami@jenseneducation.se 


Teamet på JENSEN grundskola Malmö

JENSEN grundskola medarbetare
Sanela Karabegovic

Sanela Karabegovic 
Svenska förstelärare / Specialpedagog
sanela.karabegovic@jenseneducation.se

Marko Chukman

Marko Chukman
Matematik
marko.chukman@jenseneducation.se 

Christoffer Strandqvist Andersson

Christoffer Strandqvist Andersson
SO förstelärare
christoffer.strandqvistandersson@jenseneducation.se

Caroline Ekström

Caroline Ekström
Franska / Engelska
caroline.ekstrom-sotto@jenseneducation.se

Cesar Pena

Cesar Pena
Spanska 
cesar.pena@jenseneducation.se 

Andreas Persson

Andreas Persson
Idrott förstelärare 
andreas.persson@jenseneducation.se

Isabell Celina Persson

Isabell Celina Persson
SV/SO 
isabell.celinapersson@jenseneducation.se 

Anca Damian

Anca Damian 
Bild
anca.damian@jenseneducation.se

Evelina Rastas

Evelina Rastas 
Engelska / Svenska förstelärare 
evelina.rastas@jenseneducation.se

Filip Radenkovic

Filip Radenkovic
Assistent
filip.radenkovic@jenseneducation.se

Merita Jahic

Merita Jahic
Slöjd
merita.jahic@jenseneducation.se

Anniina Urho

Anniina Urho
Hem- och konsumentkunskap
anniina.urho@jenseneducation.se

Kristoffer Andersson

Kristoffer Andersson
Matematik
kristoffer.andersson@jenseneducation.se

Kurator

Sofia Holm
Föräldraledig
sofia.holm@jenseneducation.se

Kurator

Ruzica Pajic
Föräldraledig
ruzica.pajic@jenseneducation.se