Anton Hulten

Rektor
Anton Hultén
0737 73 31 28
anton.hulten@jenseneducation.se

icon_adress

Post- och besöksadress
Östra Farmvägen 18
212 16 Malmö

icon_sjukanmalan

Sjukanmälan
Sker via Campus

Administration

Lärarrum
0737 73 19 27

Ivana Westman
 

Administratör och köansvarig
Ivana Westman
0737 73 18 22
Ivana.westman@jenseneducation.se

Kurator

Bitr. rektor
Ruzica Pajic
0737 73 31 58 
ruzica.pajic@jenseneducation.se 

 


Elevhälsoteam

Ingrid Wahlden

Skolsköterska
Ingrid Wahlden
0737 73 19 48
ingrid.wahlden@jenseneducation.se

Evelina Rastas

Specialpedagogiskt ansvarig
Evelina Rastas
0737 73 31 36
evelina.rastas@jenseneducatio

Shabnam Rostami

Kurator
Shabnam Rostami
0737 73 18 99
shabnam.rostami@jenseneducation.se 


Teamet på JENSEN grundskola Malmö

JENSEN grundskola medarbetare
Kurator

Azra Velic
Svenska
azra.velic@jenseneducation.se 

Kurator

Jesper Olesen
Assistent
jesper.olesen@jenseneducation.se

Christoffer Strandqvist Andersson

Christoffer Strandqvist Andersson
SO förstelärare
christoffer.strandqvistandersson@jenseneducation.se

Caroline Ekström

Caroline Ekström
Franska / Engelska
caroline.ekstrom-sotto@jenseneducation.se

Cesar Pena

Cesar Pena
Spanska 
cesar.pena@jenseneducation.se 

Andreas Persson

Andreas Persson
Idrott förstelärare 
andreas.persson@jenseneducation.se

Isabell Celina Persson

Isabell Celina Persson
SV/SO 
isabell.celinapersson@jenseneducation.se 

Anca Damian

Anca Damian 
Bild
anca.damian@jenseneducation.se

Kurator

Sofia Holm
Föräldraledig
sofia.holm@jenseneducation.se

Anniina Urho

Anniina Urho
Hem- och konsumentkunskap
anniina.urho@jenseneducation.se

Kristoffer Andersson

Kristoffer Andersson
Matematik
kristoffer.andersson@jenseneducation.se

Kurator

Amy Jammet
Hem- och konsumentkunskap
amy.jamett@jenseneducation.se

Kurator

Jeff Skarenstedt 
Matematik
jeff.skarenstedt@jenseneducation.se

Kurator

Mildred Riise
Engelska
mildred.riise@jenseneducation.se

Kurator

Elin Valfridsson
Svenska
elin.valfridsson@jenseneducation.se

Kurator

Juan Ordonez
Spanska
juan.ordonez@jenseneducation.se

Kurator

Karin Kvist
Svenska/Tyska
karin.kvist@jenseneducation.

 
Kurator

Martin Wallskog
Idrott
martin.wallskog@jenseneducation.se