Medarbetare på JENSEN grundskola Linköping

Välkommen att kontakta oss om du har några frågor!

Rektor

Rektor
Anna Isaksson
anna.isaksson@jenseneducation.se
0737 73 10 41 

Emilia

Biträdande rektor, lärare i SO och studie- och yrkesvägledare 
Emilia Cvetkovic
emilia.cvetkovic@jenseneducation.se
0737 73 33 84

LumeShala

Administratör
Lume Shala
0737 73 32 14

 


icon_adress

Adress
Linnegatan 2b
Linköping

 


daniela

Daniela Drake af Hagelsrum

Lärare i Naturorienterade ämnen

daniela.drake@jenseneducation.se

Linnea-blomqvis

Linnea Blomqvist

Lärare i Svenska

linnea.k.blomqvist@jenseneducation.se

jonas

Jonas Wiklund

Lärare i Matte

jonas.wiklund@jenseneducation.se

Philip Ylipää

Philip Ylipää

Lärare i musik

philip.ylipaa@jenseneducation.se

Per

Per Brishammar

Lärare i Tyska, Franska och specialpedagogisk kompetens 

per.brishammar@jenseneducation.se

Angely

Angely Cisnevik

Lärare i Spanska

angely.cisnevik@jenseneducation.se 

Erik Junling

Erik Junling

Lärare i Engelska och Samhällsorienterande ämnen

erik.junling@jenseneducation.se

lokkebo

Charlotte Løkkebo

Lärare i Slöjd, Bild & Engeska

charlotte.lokkebo@jenseneducation.se

Michaela

Mikaela Frøshaug

Idrott & Hemkunskap 

mikaela.froshaug@jenseneducation.se

 

 

 

 


Elevhälsoteam

Rauli

Skolpsykolog
Rauli Sulanko
rauli.sulanko@jenseneducation.se
0737 73 32 38
 

Alexandra

Skolsköterska
Alexandra Dahlstedt
alexandra.dahlstedt@jenseneducation.se
0737 73 31 37

anna-lena-lundgren

Skolläkare 
Anna-Lena Lundgren 
Bokas genom skolsköterskan