Sara Hjernberg

Rektor
Sara Hjernberg
sara.hjernberg@jenseneducation.se
0737 73 18 05


icon_adress

Adress
Vasagatan 44
722 18 Västerås

icon_telefon

Telefonnummer
021 977 09 00


Anna-Lena Lundberg

Biträdande rektor
Anna-Lena Fornell
anna-lena.fornell@jenseneducation.se
0737 73 92 62

Mats Wallin.png

Biträdande rektor, Lärare i SO, coach i 9C
Mats Wallin
mats.wallin@jenseneducation.se
073-77 33 334

erika_ryttinge_rund_webb_ny.jpg

Administratör
Erika Ryttinge
erika.ryttinge@jenseneducation.se
0737 73 18 00

 


helene-brunn

Helene Bruun
Lärare i Svenska och coach i 7C
helene.bruun@jenseneducation.se

Helena Berggren

Helena Berggren
Lärare i Hem- och konsumentkunskap, Matematik, coach i 8B
helena.berggren@jenseneducation.se

Katti Chivi

Katti Chivi
Lärare i Spanska,
coach i 7B
katti.chivi@jenseneducation.se

Henning Eckerborn

Henning Eckerborn
Lärare i Musik,
 coach i 9A
henning.eckerborn@jenseneducation.se

Ellinor Eklund

Ellinor Eklund
Lärare i Matematik och NO,
coach i 9B
ellinor.eklund@jenseneducation.se

 

marcus-karpinnen

Marcus Karppinen
Lärare i SO och coach i 8A
marcus.karppinen@jenseneducation.se

Anette Handeland

Anette Handeland
Lärare i Franska, Speciallärare,
coach i 8C
anette.handeland@jenseneducation.se

Carin Hasselberg

Carin Hasselberg
Lärare i Slöjd & Bild,
coach i 7C
carin.hasselberg@jenseneducation.se

Maria Isberg

Maria Isberg
Lärare i Slöjd & Bild,
coach i 9D
maria.isberg@jenseneducation.se

Ove Jonsson

Ove Jonsson
 Lärare i NO
ove.jonsson@jenseneducation.se

Anna Karmholt

Anna Karmholt
Lärare i Matematik och NO,
coach i 9A
anna.karmholt@jenseneducation.se

Marcel Khouri

Marcel Khouri
Elevvärd
coach i 9B
marcel.khouri@jenseneducation.se

Erik Lantz

Erik Lantz
Lärare i Svenska och NO,
coach i 9C
erik.lantz@jenseneducation.se

Estelle Lecoq

Estelle Lecoq
Lärare i Tyska, Franska och Matematik
 coach i 7A
estelle.lecoq@jenseneducation.se

Ximena Limmerstedt

Ximena Limmerstedt
Lärare i Spanska
ximena.limmerstedt@jenseneducation.se

Alexandra Livingstone

Alexandra Livingstone
Föräldraledig
alexandra.livingstone@jenseneducation.se

Lina Lundgren

Lina Lundgren
Lärare i SO, coach i 7B
lina.lundgren@jenseneducation.se

Katarina Magnusson

Katarina Magnusson
Lärare i Matematik och NO,
coach i 8A
katarina.magnusson@jenseneducation.se

Frida Ullberg.png

Frida Ullberg
Lärare i Svenska, Elevvärd och
 coach i 8C
frida.ullberg@jenseneducation.se

Nicole Muñoz

Nicole Muñoz
Lärare i Engelska och NO, 
 coach i 7A
nicole.munoz@jenseneducation.se

Sara Skoog

Sara Skoog
Lärare i Svenska, Elevvärd och
coach i 9D
sara.skoog@jenseneducation.se

Eric Sundin Landström

Eric Sundin Landström
Lärare i Idrott & Hälsa
eric.sundinlandstrom@jenseneducation.se

 


 

ELEVHÄLSOTEAM

Therese Piri Björling

Skolsköterska
Therese Piri Björling
therese.piri.bjorling@jenseneducation.se
0737 73 19 15

Hanna Livingstone

Kurator
Hannah Livingstone
hannah.livingstone@jenseneducation.se
0737 73 41 71

tomas-käll-porträtt

Skolpsykolog
Tomas Käll
tomas.kall@jenseneducation.se
0737 73 33 63

Sara Kartal

Studie-och yrkesvägledare
Sara Kartal
sara.kartal@jenseneducation.se
021 977 09 00 

Johanna Sandberg Nicolaides

Speciallärare och Specialpedagog
Johanna Sandberg Nicolaides
johanna.nicolaides@jenseneducation.se
0737 73 19 61