Sara Hjernberg

Rektor
Sara Hjernberg
sara.hjernberg@jenseneducation.se
0737 73 18 05


icon_adress

Adress
Vasagatan 44
722 18 Västerås

Personalrum

Telefonnummer
021 977 09 00


Anna-Lena Lundberg

Biträdande rektor
Anna-Lena Lundberg
anna-lena.lundberg@jenseneducation.se
0737 73 92 62

Erika Ryttinge

Administratör
Erika Ryttinge
erika.ryttinge@jenseneducation.se
0737 73 18 00


Jianna Asplund

Jianna Asplund
Lärare i SO och Svenska, 
coach i 8C
jianna.asplund@jenseneducation.se

Helena Berggren

Helena Berggren
Lärare i Hem- och konsumentkunskap, Matematik, coach i 9C
helena.berggren@jenseneducation.se

Katti Chivi

Katti Chivi
Lärare i Spanska,
coach i 8C, Here4ukatti.chivi@jenseneducation.se

Henning Eckerborn

Henning Eckerborn
Lärare i Musik,
coach i 7A
henning.eckerborn@jenseneducation.se

Ellinor Eklund

Ellinor Eklund
Lärare i Matematik och NO,
coach i 7B
ellinor.eklund@jenseneducation.se

Jenny Enebro

Jenny Enebro
Lärare i Svenska,
coach i 9Ajenny.enebro@jenseneducation.se

Pernilla Göransdotter Jonsson

Pernilla Göransdotter Jonsson
Lärare i Engelska,
coach i 9C
pernilla.goransdotterjonsson@jenseneducation.se

Anette Handeland

Anette Handeland
Lärare i Franska, Speciallärare,
coach i 9A
anette.handeland@jenseneducation.se

Carin Hasselberg

Carin Hasselberg
Lärare i Slöjd,
coach i 8Acarin.hasselberg@jenseneducation.se

Maria Isberg

Maria Isberg
Lärare i Bild och Spanska,
coach i 7D
maria.isberg@jenseneducation.se

Ove Jonsson

Ove Jonsson
Elevvärd
ove.jonsson@jenseneducation.se

Anna Karmholt

Anna Karmholt
Lärare i Matematik och NO,
coach i 7Aanna.karmholt@jenseneducation.se

Marcel Khouri

Marcel Khouri
Elevvärd
marcel.khouri@jenseneducation.se

Erik Lantz

Erik Lantz
Lärare i Svenska och NO,
coach i 7C
erik.lantz@jenseneducation.se

Estelle Lecoq

Estelle Lecoq
Lärare i Tyska och Matematik,
coach i 8B estelle.lecoq@jenseneducation.se

Ximena Limmerstedt

Ximena Limmerstedt
Lärare i Spanska
ximena.limmerstedt@jenseneducation.se

Alexandra Livingstone

Alexandra Livingstone
Elevvärd,
coach i 7B, Here4u
alexandra.livingstone@jenseneducation.se

Lina Lundgren

Lina Lundgren
Lärare i SO, coach i 8A
(föräldraledig)lina.lundgren@jenseneducation.se

Katarina Magnusson

Katarina Magnusson
Lärare i Matematik och NO,
coach i 9B
katarina.magnusson@jenseneducation.se

Linda Mohamed

Linda Mohamed
Elevvärd
linda.mohamed@jenseneducation.se

Nicole Muñoz

Nicole Muñoz
Lärare i Engelska och NO, 
coach i 8B
nicole.munoz@jenseneducation.se

Sara Skoog

Sara Skoog
Elevvärd,
coach i 7D
sara.skoog@jenseneducation.se

Eric Sundin Landström

Eric Sundin Landström
Lärare i Idrott & Hälsa,
coach i 9B
eric.sundinlandstrom@jenseneducation.se

Frida Ullberg

Frida Ullberg
Vikarie i SO,
coach i 8Afrida.ullberg@jenseneducation.se

Mats Wallin

Mats Wallin
Lärare i SO, och Idrott & Hälsa 
coach i 7C
mats.wallin@jenseneducation.se


 

ELEVHÄLSOTEAM

Therese Piri Björling

Skolsköterska
Therese Piri Björling
therese.piri.bjorling@jenseneducation.se
0737 73 19 15

Hanna Livingstone

Kurator
Hannah Livingstone
hannah.livingstone@jenseneducation.se
073-773 41 71

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog
Christer Lallerstedtchrister.lallerstedt@jenseneducation.se
​070-698 04 72​

Sara Kartal

Studie-och yrkesvägledare
Sara Kartal
sara.kartal@jenseneducation.se
021 977 09 00 

Johanna Sandberg Nicolaides

Speciallärare och Specialpedagog
Johanna Sandberg Nicolaides
johanna.nicolaides@jenseneducation.se
073-773 19 61