Sara Hjernberg

Rektor
Sara Hjernberg
sara.hjernberg@jenseneducation.se
0737 73 18 05


icon_adress

Adress
Vasagatan 44
722 18 Västerås

Telefonnummer
021 977 09 00


Anna-Lena Lundberg

Biträdande rektor
Anna-Lena Lundberg
anna-lena.lundberg@jenseneducation.se
0737 73 92 62

Erika Ryttinge

Administratör
Erika Ryttinge
erika.ryttinge@jenseneducation.se
0737 73 18 00


Linda Mohamed

Trifa Taleb Aziz
Lärare i SO och Svenska, 
coach i 9ctrifa.aziz@jenseneducation.se

Helena Berggren

Helena Berggren
Lärare i Hem- och konsumentkunskap, Matematik, coach i 7b
helena.berggren@jenseneducation.se

Katti Chivi

Katti Chivi
Lärare i Spanska,
coach i 9c
coach i 8C, Here4ukatti.chivi@jenseneducation.se

Henning Eckerborn

Henning Eckerborn
Lärare i Musik,
coach i 8a
henning.eckerborn@jenseneducation.se

Ellinor Eklund

Ellinor Eklund
Lärare i Matematik och NO,
coach i 8b
ellinor.eklund@jenseneducation.se

Mats Wallin.png

Mats Wallin
Lärare i SO, och Idrott & Hälsa 
coach i 8c
mats.wallin@jenseneducation.se

Pernilla Göransdotter Jonsson

Pernilla Göransdotter Jonsson
Lärare i Engelska,
coach i 7b
pernilla.goransdotterjonsson@jenseneducation.se

Anette Handeland

Anette Handeland
Lärare i Franska, Speciallärare,
coach i 7c
anette.handeland@jenseneducation.se

Carin Hasselberg

Carin Hasselberg
Lärare i Slöjd & Bild,
coach i 9a
coach i 8Acarin.hasselberg@jenseneducation.se

Maria Isberg

Maria Isberg
Lärare i Slöjd & Bild,
coach i 8d
maria.isberg@jenseneducation.se

Ove Jonsson

Ove Jonsson
Elevvärd
ove.jonsson@jenseneducation.se

Anna Karmholt

Anna Karmholt
Lärare i Matematik och NO,
coach i 8a
anna.karmholt@jenseneducation.se

Marcel Khouri

Marcel Khouri
Elevvärd
 coach i 8b
marcel.khouri@jenseneducation.se

Erik Lantz

Erik Lantz
Lärare i Svenska och NO,
coach i 8c
erik.lantz@jenseneducation.se

Estelle Lecoq

Estelle Lecoq
Lärare i Tyska och Matematik,
coach i 9b
estelle.lecoq@jenseneducation.se

Ximena Limmerstedt

Ximena Limmerstedt
Lärare i Spanska
ximena.limmerstedt@jenseneducation.se

Alexandra Livingstone

Alexandra Livingstone
Tjänstledig

Lina Lundgren

Lina Lundgren
Lärare i SO, coach i 9a
lina.lundgren@jenseneducation.se

Katarina Magnusson

Katarina Magnusson
Lärare i Matematik och NO,
coach i 7a
katarina.magnusson@jenseneducation.se

Frida Ullberg.png

Frida Ullberg
Elevvärd
coach i 7c
frida.ullberg@jenseneducation.se

Nicole Muñoz

Nicole Muñoz
Lärare i Engelska och NO, 
coach i 9b
nicole.munoz@jenseneducation.se

Sara Skoog

Sara Skoog
Elevvärd,
coach i 8d
sara.skoog@jenseneducation.se

Eric Sundin Landström

Eric Sundin Landström
Lärare i Idrott & Hälsa,
coach i 7a
eric.sundinlandstrom@jenseneducation.se

 


 

ELEVHÄLSOTEAM

Therese Piri Björling

Skolsköterska
Therese Piri Björling
therese.piri.bjorling@jenseneducation.se
0737 73 19 15

Hanna Livingstone

Kurator
Hannah Livingstone
hannah.livingstone@jenseneducation.se
073-773 41 71

Christer Lallerstedt

Skolpsykolog
Christer Lallerstedtchrister.lallerstedt@jenseneducation.se
​070-698 04 72​

Sara Kartal

Studie-och yrkesvägledare
Sara Kartal
sara.kartal@jenseneducation.se
021 977 09 00 

Johanna Sandberg Nicolaides

Speciallärare och Specialpedagog
Johanna Sandberg Nicolaides
johanna.nicolaides@jenseneducation.se
073-773 19 61